Podłogi szklane

Podłogi szklane

Szklane podłogi to nie tylko synonim nowoczesności oraz dobrego poczucia estetyki, ale przede wszystkim praktyczne i trwałe rozwiązanie architektoniczne. W zależności od preferencji klienta, oferujemy wysokiej jakości szklane podłogi zarówno jako stały element betonowej wylewki, jak i unowocześnienie w postaci wiszącej antresoli lub element dekoracyjny salonu. Szklane podłogi doskonale sprawdzają się na tarasie oraz wokół kominka (powierzchnia jest ognioodporna).

Podłogi ze szkła doskonale rozprowadzają promienie słoneczne, nadając pomieszczeniu nowego, niecodziennego wyglądu. Zwiększona ilość światła sprawia, iż zmniejsza się potrzeba korzystania ze sztucznego oświetlenia. Bardzo krzywdzącą opinią jest stwierdzenie, iż tego typu rozwiązanie nie jest bezpieczne dla domowników. Nie jest to prawdą, ponieważ szklane podłogi są wykonane ze specjalnego, hartowanego szkła i są od lat stosowane w budownictwie (szklane ściany, balustrady itp.).

Montaż szklanych podłóg opiera się na zamontowaniu trzech tafli wielowarstwowego, laminowanego szkła rozdzielonego warstwami niezwykle wytrzymałej i trwałej folii PVB.  Zapewnia ona trwałość konstrukcji w razie uszkodzenia jednej warstwy i zapobiega dalszej destrukcji materiału.  Szkło może być hartowane lub pół-hartowane: różnica w doborze zależy od umiejscowienia podłogi, ponieważ innego rodzaju wytrzymałość jest potrzebna dla szklanych schodów lub jako nośna podłoga na piętrze, zaś inna w przypadku szklanej podłogi w domku parterowym.

Grubość szkła dobiera się w zależności od przeznaczenia, uwzględniając sposób podparcia podłogi oraz proporcje tafli szkła. Całego procesu obliczeniowego dokonuje konstruktor. Przyjmuje się, iż nacisk na pojedyncza taflę szkła nie powinien przekraczać 500 kg. Szklane podłogi są szlifowane i polerowane w celu usunięcia wszelkich nierówności oraz karbów, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko pęknięcia pod wpływem działania wysokiej temperatury lub zbyt wysokiego nacisku.

Powierzchnia wierzchnia szkła jest zawsze hartowana, dostępne jest wykończenie matowe lub błyszczące.  Na specjalne życzenie klienta realizujemy wykończenie barwne, wzorzyste lub błyszczące. Istnieje opcja wykonania specjalnej powierzchni antypoślizgowej dzięki technice sitodruku. W szklanych podłogach, jeszcze na etapie montażu, można zainstalować specjalny układ oświetlenia ledowego lub połączyć kolejne tafle szkła z drewnianymi belkami. Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami w celu ustalenia precyzyjnego cennika montażu szklanych podłóg.

 

glass-floor-ceiling-designs-modern-interiors-1     glass-floor-designs3     HPIM0007     podlogaszklanaii     podłoga szklana i schody12     hbjhh     20403633_1618624504838939_1489854239_n